Zaburzenia nerwicowe

                                                                                                        Zaburzenia nerwicowe

Przemijające objawy nerwicowe są zjawiskiem powszechnym, a zaburzenia nerwicowe są zwykle bagatelizowane. Kontakt z pacjentem odczuwającym silne objawy nerwicowe wymaga szybkiego działania i zrozumienia jego przeżyć.
.

Rozregulowany Układ Nerwowy - Masaże Warszawa

.
Preferowaną metodą leczenia nerwic jest psychoterapia. Ponieważ jednak w wielu przypadkach jest ona niemożliwa lub nieskuteczna, wprowadza się farmakoterapię. Zwolennicy łączenia psychoterapii i farmakoterapii wskazują, że jest to uzasadnione. Psychoterapia jest jednak zasadniczą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych i jeśli pacjent jest w stanie korzystać z niej bez zażywania leków, stanowi to ułatwienie i dla niego, i dla psychoterapeuty. Psychoterapia jest potrzebna w wielu zaburzeniach zarówno somatycznych, jak i psychicznych, w przypadkach nerwic jednak staje się często podstawą leczenia. Farmakoterapia w tych przypadkach odgrywa jedynie rolę pomocniczą i powinna być stosowana ostrożnie, zwykle tylko w początkowym okresie leczenia. Objawy nerwicowe są wynikiem stresu, traumatycznych przeżyć. Najczęstszym objawem nerwicy jest lęk. To ustawiczne nieokreślone uczucie dyskomfortu, napięcia, niepokoju bez konkretnej przyczyny. U chorych występują często objawy fizyczne, np. przyspieszenie akcji serca, bladość, wzmożone napięcie mięśniowe, poty, bóle głowy itp. Niekiedy, zwłaszcza w stanach paniki, imitują one poważne zaburzenia krążenia. Występują również objawy wegetatywne ze strony układu krążenia, pokarmowego, a nawet uczucie duszenia się. Wielu pacjentów leczących się z powodu zaburzeń nerwicowych cierpi też na inne schorzenia somatyczne.
.

.
Warto wiedzieć, że z bólami głowy, kręgosłupa, bezdechami nerwicy i napięcia rozpoznanymi przez lekarza jako psychosomatycznymi, psychoterapia sobie nie poradzi! Skutecznymi metodami wspomagającymi leczenie nerwicy są ukierunkowane masaże i ćwiczenia Qigong! Celem jest przywrócenie zdrowia pacjenta w wielu wymiarach: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

.
Zastosowanie różnorodnych technik łączących wszystkie korzyści masaży przywraca prawidłowy bilans płynów ustrojowych w organizmie. To dużo więcej niż masaż klasyczny! Masaż oparty jest na starej sprawdzonej wiedzy medycyny naturalnej: chińskiej, tybetańskiej, na technikach oczyszczających. Działa na system immunologiczny, przywracając równowagę energetyczną. Poprawia krążenie krwi, powoduje lepszy odpływ limfy i często prowadzi do ustąpienia chronicznych dolegliwości. Przywraca prawidłowe wibracje energetyczne organów i całego ciała. Takie unikalne holistyczne podejście pozytywnie wpływa na utrzymanie zdrowia i działa terapeutycznie na cały organizm. Wycisza objawy rozwiązując często problemy zdrowotne.
.

Z uwagi na to, że nasze ciało ma zdolność zapamiętywania, a negatywne wzorce powodują emocjonalny ból, również podejmowane są działania związane z tym mechanizmem. Moja rola nie polega wyłącznie na usprawnieniu fizycznym, ale również emocjonalnym. Efekty są już widoczne po pierwszym spotkaniu, ponieważ moja terapia dostosowana jest do stanu zdrowia i potrzeb każdej osoby.

Potrzebujesz Pomocy? Zamów masaż lub skontaktuj się ze mną, a przekonasz się o czym piszę.

 

masaż na prezent

 

 

 

Rozregulowany Układ Nerwowy - Masaże Warszawa
Ćwiczenia Qigong – dowiedz się więcej »         powrót do strony głównej »