Zaburzenia nerwicowe

                                                                                                        Zaburzenia nerwicowe

Przemijające objawy nerwicowe są zjawiskiem powszechnym, a zaburzenia nerwicowe są zwykle bagatelizowane. Kontakt z pacjentem odczuwającym silne objawy nerwicowe wymaga szybkiego działania i zrozumienia jego przeżyć.
.

Rozregulowany Układ Nerwowy - Masaże Warszawa

.
Preferowaną metodą leczenia nerwic jest psychoterapia. Ponieważ jednak w wielu przypadkach jest ona niemożliwa lub nieskuteczna, wprowadza się farmakoterapię. Zwolennicy łączenia psychoterapii i farmakoterapii wskazują, że jest to uzasadnione. Psychoterapia jest jednak zasadniczą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych i jeśli pacjent jest w stanie korzystać z niej bez zażywania leków, stanowi to ułatwienie i dla niego, i dla psychoterapeuty. Psychoterapia jest potrzebna w wielu zaburzeniach zarówno somatycznych, jak i psychicznych, w przypadkach nerwic jednak staje się często podstawą leczenia. Farmakoterapia w tych przypadkach odgrywa jedynie rolę pomocniczą i powinna być stosowana ostrożnie, zwykle tylko w początkowym okresie leczenia. Objawy nerwicowe są wynikiem stresu, traumatycznych przeżyć. Najczęstszym objawem nerwicy jest lęk. To ustawiczne nieokreślone uczucie dyskomfortu, napięcia, niepokoju bez konkretnej przyczyny. U chorych występują często objawy fizyczne, np. przyspieszenie akcji serca, bladość, wzmożone napięcie mięśniowe, poty, bóle głowy itp. Niekiedy, zwłaszcza w stanach paniki, imitują one poważne zaburzenia krążenia. Występują również objawy wegetatywne ze strony układu krążenia, pokarmowego, a nawet uczucie duszenia się. Wielu pacjentów leczących się z powodu zaburzeń nerwicowych cierpi też na inne schorzenia somatyczne.
.

.
Skutecznymi metodami wspomagającymi leczenie nerwicy są masaże i ćwiczenia Qigong. Moim celem jest przywrócenie zdrowia pacjenta w wielu wymiarach: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

.
Zastosowanie różnorodnych technik łączących wszystkie korzyści masaży przywraca prawidłowy bilans płynów ustrojowych w organizmie. Masaż oparty jest na starej sprawdzonej wiedzy medycyny naturalnej: chińskiej, tybetańskiej, na technikach oczyszczających. Działa na system immunologiczny, przywracając równowagę energetyczną. Poprawia krążenie krwi, powoduje lepszy odpływ limfy i często prowadzi do ustąpienia chronicznych dolegliwości. Przywraca prawidłowe wibracje energetyczne organów i całego ciała. Takie unikalne holistyczne podejście pozytywnie wpływa na utrzymanie zdrowia i działa terapeutycznie na cały organizm. Wycisza objawy rozwiązując często problemy zdrowotne.
.

Z uwagi na to, że nasze ciało ma zdolność zapamiętywania, a negatywne wzorce powodują emocjonalny ból, również podejmowane są działania związane z tym mechanizmem.
.

Moja rola nie polega wyłącznie na usprawnieniu fizycznym, ale również emocjonalnym, dlatego bardzo ważna jest bezpośrednia relacja z chorym. W masażach klasycznych i relaksacyjnych jest wiele ważnych elementów, które są dość często pomijane, a są istotne.

Efekty są już widoczne po pierwszym spotkaniu, ponieważ dostosowana jest do stanu zdrowia i potrzeb każdej osoby. Potrzebujesz Pomocy? Skontaktuj się ze mną.

 

 

 

 

 

Rozregulowany Układ Nerwowy - Masaże Warszawa
Naturalne Terapie – Holistyczne Sesje dowiedz się więcej »         powrót do strony głównej »