Zaburzenia nerwicowe

Przemijające objawy nerwicowe są zjawiskiem powszechnym, a zaburzenia nerwicowe są zwykle bagatelizowane. Kontakt z pacjentem odczuwającym silne objawy nerwicowe wymaga szybkiego działania i zrozumienia jego przeżyć.

Preferowaną metodą leczenia nerwic jest psychoterapia. Ponieważ jednak w wielu przypadkach jest ona niemożliwa lub nieskuteczna, wprowadza się farmakoterapię. Zwolennicy łączenia psychoterapii i farmakoterapii wskazują, że jest to uzasadnione. Psychoterapia jest jednak zasadniczą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych i jeśli pacjent jest w stanie korzystać z niej bez zażywania leków, stanowi to ułatwienie i dla niego, i dla psychoterapeuty. Psychoterapia jest potrzebna w wielu zaburzeniach zarówno somatycznych, jak i psychicznych, w przypadkach nerwic jednak staje się często podstawą leczenia. Farmakoterapia w tych przypadkach odgrywa jedynie rolę pomocniczą i powinna być stosowana ostrożnie, zwykle tylko w początkowym okresie leczenia. Objawy nerwicowe są wynikiem stresu, traumatycznych przeżyć. Najczęstszym objawem nerwicy jest lęk. To ustawiczne nieokreślone uczucie dyskomfortu, napięcia, niepokoju bez konkretnej przyczyny. U chorych występują często objawy fizyczne, np. przyspieszenie akcji serca, bladość, wzmożone napięcie mięśniowe, poty, bóle głowy itp. Niekiedy, zwłaszcza w stanach paniki, imitują one poważne zaburzenia krążenia. Występują również objawy wegetatywne ze strony układu krążenia, pokarmowego, a nawet uczucie duszenia się. Wielu pacjentów leczących się z powodu zaburzeń nerwicowych cierpi też na inne schorzenia somatyczne.

Warto wiedzieć, że z bólami głowy, kręgosłupa, bezdechami nerwicy i napięciami rozpoznanymi przez lekarza jako psychosomatycznymi, psychoterapia sobie nie radzi!

Do skutecznych metod wspomagających leczenie nerwicy zaliczamy: refleksologię stóp, ćwiczenia Qigong i ukierunkowane masaże!

–  Refleksologia stóp wycisza układ nerwowy, reguluje pracę jelit, poprawia pracę układu krwionośnego.

–  Ćwiczenia Qigong łączą w sobie medytację, ćwiczenia oddechowe, gimnastykę, psychoterapię.

–  Masaże ukierunkowane w tym osteopatia polegająca na diagnozowaniu i leczeniu oparta na zabiegach manualnych.

Nasza terapia oparta jest na starej sprawdzonej wiedzy medycyny naturalnej: chińskiej, tybetańskiej, na technikach oczyszczających. Działa na system immunologiczny, wycisza układ nerwowy przywracając równowagę energetyczną. Poprawia krążenie krwi, powoduje lepszy odpływ limfy i często prowadzi do ustąpienia chronicznych dolegliwości. Przywraca prawidłowe wibracje energetyczne organów i całego ciała. Takie unikalne holistyczne podejście pozytywnie wpływa na utrzymanie zdrowia i działa terapeutycznie na cały organizm. Wycisza objawy rozwiązując często problemy zdrowotne.

Z uwagi na to, że nasze ciało ma zdolność zapamiętywania, a negatywne wzorce powodują emocjonalny ból, również podejmowane są działania związane z tym mechanizmem. Nasza rola nie polega wyłącznie na usprawnieniu fizycznym, ale również emocjonalnym, nerwowym. Efekty są już widoczne po pierwszym spotkaniu, ponieważ nasza terapia dostosowana jest do stanu zdrowia i potrzeb każdej osoby.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie dzięki temu wiemy, jak zniwelować napięcie psychiczne, fizyczne oraz niepokój!

Chcesz pozbyć się napięć międzyżebrowych,
bezdechów, czy płytkiego oddechu, itp? Wyciszyć układ nerwowy?
Pomożemy Ci!
Skontaktuj się z nami
tel. 511 841 234 lub wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą.

Zamów terapię

    2021-03-26T16:37:16+00:00