Terapia ruchem

Każdy ból kręgosłupa powinien być potraktowany poważnie i leczony nie tylko objawowo. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi, nie tylko starszych, ale i młodych, cierpi na dotkliwe bóle kręgosłupa, pleców, ramion, nóg oraz stawów.  Na szczęście prawie każdemu można pomóc w cierpieniu. Istnieje wiele metod leczenia bólów kręgosłupa. Systematyczne zapewnienie zarówno ruchu, jak i odpoczynku,  jest niezbędnym czynnikiem utrzymania zdrowia i dobrej kondycji kręgosłupa, który mocny i sprawny ma nie tylko wpływ na nasze ciało, ale również na psychikę.

Terapia ruchem, czyli wykonywanie ćwiczeń Qigong w przypadku schorzeń kręgosłupa, stawów jest metodą likwidowania i zapobiegania powstawaniu dolegliwości.

Przykurczone mięśnie i zablokowane stawy to często łańcuch przyczynowy nie tylko kłopotów z samym kręgosłupem, ale i ze zdrowiem ogólnie. Na przykład zablokowany staw krzyżowo-biodrowy może powodować bóle kolan, kręgosłupa i okolicy pachwin. Z czasem stają się one coraz bardziej dokuczliwe, a ruch ulega ograniczeniu co jest odczuwalne w zesztywniałych mięśniach i ścięgnach. Dodatkowo napięte tkanki miękkie mogą powodować ucisk nerwów, ograniczając prawidłowy dopływ krwi do mięśni, wywołując  dolegliwości bólowe oraz dość  często stany zapalne. Nasz organizm to skomplikowany system zależnych i wspierających się wzajemnie procesów.

Sposób poruszania się i nieprawidłowa postawa świadczą o zaburzeniach w aparacie ruchu, spowodowanych niewłaściwą aktywnością  fizyczną
lub jej brakiem.

Ćwicząc z nami odczujesz nie tylko fizyczne zniesienie bólu, ale i rozluźnienie w ciele i umyśle, a proces zdrowienia nie dotyczyć będzie wyłącznie bolącego miejsca, lecz całego organizmu. Praktykując regularnie poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także możesz przyczynić się do pozbycia tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia pomagają  osobom:

  • z bólami pleców i kręgosłupa

  • nieaktywnym fizycznie

  • nadpobudliwym

  • zapracowanym

  • z nerwicą

Chcesz nauczyć się Tai Chi, poznać zdrowotne ćwiczenia Qigong?
Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą.

    2021-03-26T16:40:08+00:00