Gimnastyka Chińska

Nie widzisz efektów swoich ćwiczeń?
Mimo wysiłku nie uzyskujesz rezultatów?
Nie oszukuj się, że wynika to z ograniczonego czasu.
Zacznij wykonywać ćwiczenia, które Ci naprawdę pomogą.
Starożytne sztuki Qigong oferują unikalne i nieocenione narzędzia, dzięki którym możesz uczynić swoje życie zdrowszym, szczęśliwszym i dłuższym. 

Zalety ćwiczeń

•  pozwalają uzyskać poprawę utraconej funkcji narządów ruchu (przez utrwalone błędne nawyki – wzorce ruchu ciała)
•  zabezpieczają przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych
•  przeciwdziałają wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu
•  zabezpieczają i hamują deformacje stawów
•  zapobiegają powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z braku ruchu lub nieprawidłowej aktywności ruchowej
•  zmniejszają dolegliwości bólowe kręgosłupa

Często problemy zdrowotne nie wynikają wyłącznie z braku ruchu, lecz z jego jakości. Kiedy mówimy o bezpiecznej, nieurazowej aktywności fizycznej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonywanych ćwiczeń. Prawidłowe posługiwanie się swoim ciałem prowadzi do lepszego funkcjonowania organizmu, eliminując wiele dolegliwości i bólów.

Gimnastyka Chińska gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanych efektów jeśli poprowadzi Cię doświadczony instruktor!
Nie ma wątpliwości, że nasze emocje i myśli mają wpływ dobry, czy zły na nasze zdrowie. Nasze myśli mają podstawowe znaczenie w przypadku wyzdrowienia z powodu choroby lub złego stanu zdrowia w szczególności.

Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia?

Człowiek potrzebuje więcej tlenu, by być zdrowy. Gdy zaś żyje w stanie permanentnego stresu, jego organizm otrzymuje jeszcze mniej tlenu.

Jeśli przez dłuższy czas organizm jest niedotleniony komórki przekształcają się w komórki rakowe. W pewnym amerykańskim instytucie badawczym odkryto podczas doświadczeń ze zwierzętami, że u tych, które cierpiały na niedobór tlenu, zaczynał rozwijać się rak wątroby lub jelit. Można było jednak zatrzymać postęp tej choroby poprzez podawanie im zwiększonej ilości tlenu.

Zasadniczym pytaniem jest więc, w jaki sposób zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę tlenu? Jaka naturalna metoda może nam pomóc?

Z badań wynika, że ci którzy regularnie ćwiczą Qigong, pobierają dwadzieścia razy więcej tlenu i fakt ten korzystnie wpływa na stan ich zdrowia. W Chinach stwierdzono, że dzięki tej metodzie 65% chorych zostaje całkowicie wyleczonych ze swej choroby. To naprawdę dużo!

Dodatkowo

•  nie musisz tracić pieniędzy na paliwo i czasu na dojazd – przyjedziemy do Ciebie
•  zamawiasz ćwiczenia, wybierasz dogodny termin i godzinę – resztę pozostawiasz nam
•  ćwiczenia Qigong poprowadzimy osobiście – ponad 20 lat doświadczenia (GWARANCJA JAKOŚCI)
•  pamiętaj – Twoje zdrowie jest najważniejsze i tylko Ty możesz o nie zadbać!!!

Jak będziesz ćwiczyć?.

Z uśmiechem na twarzy przy odpowiednio dobranej muzyce w wygodnym, niekrępującym stroju i sportowych butach w swoim domu lub na świeżym powietrzu. Z moją pomocą już podczas pierwszych ćwiczeń odnajdziesz prawidłową pozycję dla swojego ciała. Poznasz relacje pomiędzy głową, szyją, kręgosłupem i nogami. Nauczysz się rozluźniać i otwierać zamknięte barki oraz klatkę piersiową (poprawisz oddech). Ustawisz prawidłowo miednicę (otworzysz biodra), zwiększając zakres ruchu. Subtelnie wyciągniesz ręce i tułów (wyrównasz napięcia obu stron ciała). Powoli zwiększysz ruchomość stawów i elastyczność mięśni (zapobiegniesz trwałym i bolesnym skróceniom oraz napięciom mięśni). Regularne, prawidłowo wykonywane rozciąganie zapobiega dolegliwościom w okolicach karku i barków, odcinka lędźwiowego, czyli całego kręgosłupa. Będziesz ćwiczyć częściowo w pozycjach statycznych, częściowo w formie płynnych, harmonijnych ruchów. Nauczysz się Qigong i  poznasz zasady żebyś mógł sam powtarzać w domu.

Ćwiczenia Qigong łączą w sobie medytację, ćwiczenia oddechowe, gimnastykę, psychoterapię i nie wyczerpują energetycznie. Ćwiczenia są traktowane jako forma rehabilitacji przy niektórych schorzeniach czy dysfunkcjach organizmu, np. bólu stawów, kręgosłupa oraz koordynacji i motoryki ruchowej. Dzięki tym zaletom ćwiczenia Qigong polecane są wszystkim bez względu na wiek, również seniorom.

Praktykując regularnie zachowasz lepsze zdrowie, poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także możesz przyczynić się do pozbycia tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia w domu klienta wykonywane są na terenie Warszawy i okolic.

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Powsin, Sulejówek, Halinów, Stara Miłosna, Ząbki, Kobyłka itp.

Koszt ćwiczeń ustalany indywidualnie w zależności od czasu i częstotliwości spotkań.

Chcesz poznać zdrowotne ćwiczenia Chińskie?
Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą.

Zamów ćwiczenia