Ćwiczenia Tai Chi / Qigong

Nie widzisz efektów swoich ćwiczeń?
Mimo wysiłku nie uzyskujesz rezultatów?
Nie oszukuj się, że wynika to z ograniczonego czasu.
Zacznij wykonywać ćwiczenia, które Ci naprawdę pomogą.
Starożytne sztuki Tai Chi / Qigong oferują unikalne i nieocenione narzędzia, dzięki którym możesz uczynić swoje życie zdrowszym, szczęśliwszym i dłuższym. 

Zalety ćwiczeń

•  pozwalają uzyskać poprawę utraconej funkcji narządów ruchu (przez utrwalone błędne nawyki – wzorce ruchu ciała)
•  zabezpieczają przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych
•  przeciwdziałają wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu
•  zabezpieczają i hamują deformacje stawów
•  zapobiegają powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z braku ruchu lub nieprawidłowej aktywności ruchowej
•  zmniejszają dolegliwości bólowe kręgosłupa

Często problemy zdrowotne nie wynikają wyłącznie z braku ruchu, lecz z jego jakości. Kiedy mówimy o bezpiecznej, nieurazowej aktywności fizycznej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonywanych ćwiczeń. Prawidłowe posługiwanie się swoim ciałem prowadzi do lepszego funkcjonowania organizmu, eliminując wiele dolegliwości i bólów.

Tai Chi / Qigong gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanych efektów jeśli poprowadzi Cię doświadczony instruktor!
Nie ma wątpliwości, że nasze emocje i myśli mają wpływ dobry, czy zły na nasze zdrowie. Nasze myśli mają podstawowe znaczenie w przypadku wyzdrowienia z powodu choroby lub złego stanu zdrowia w szczególności.

Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia?

Człowiek potrzebuje więcej tlenu, by być zdrowy. Gdy zaś żyje w stanie permanentnego stresu, jego organizm otrzymuje jeszcze mniej tlenu.

Jeśli przez dłuższy czas organizm jest niedotleniony komórki przekształcają się w komórki rakowe. W pewnym amerykańskim instytucie badawczym odkryto podczas doświadczeń ze zwierzętami, że u tych, które cierpiały na niedobór tlenu, zaczynał rozwijać się rak wątroby lub jelit. Można było jednak zatrzymać postęp tej choroby poprzez podawanie im zwiększonej ilości tlenu.

Zasadniczym pytaniem jest więc, w jaki sposób zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę tlenu? Jaka naturalna metoda może nam pomóc?

Z badań wynika, że ci którzy regularnie ćwiczą Tai Chi / Qigong, pobierają dwadzieścia razy więcej tlenu i fakt ten korzystnie wpływa na stan ich zdrowia. W Chinach stwierdzono, że dzięki tej metodzie 65% chorych zostaje całkowicie wyleczonych ze swej choroby. To naprawdę dużo!

Dodatkowo

•  nie musisz tracić pieniędzy na paliwo i czasu na dojazd – przyjedziemy do Ciebie
•  zamawiasz ćwiczenia, wybierasz dogodny termin i godzinę – resztę pozostawiasz nam
•  ćwiczenia Tai Chi  / Qigong poprowadzimy osobiście – ponad 20 lat doświadczenia (GWARANCJA JAKOŚCI)
•  pamiętaj – Twoje zdrowie jest najważniejsze i tylko Ty możesz o nie zadbać!!!

Jak będziesz ćwiczyć?.

Z uśmiechem na twarzy przy odpowiednio dobranej muzyce w wygodnym, niekrępującym stroju i sportowych butach w swoim domu lub na świeżym powietrzu. Z moją pomocą już podczas pierwszych ćwiczeń odnajdziesz prawidłową pozycję dla swojego ciała. Poznasz relacje pomiędzy głową, szyją, kręgosłupem i nogami. Nauczysz się rozluźniać i otwierać zamknięte barki oraz klatkę piersiową (poprawisz oddech). Ustawisz prawidłowo miednicę (otworzysz biodra), zwiększając zakres ruchu. Subtelnie wyciągniesz ręce i tułów (wyrównasz napięcia obu stron ciała). Powoli zwiększysz ruchomość stawów i elastyczność mięśni (zapobiegniesz trwałym i bolesnym skróceniom oraz napięciom mięśni). Regularne, prawidłowo wykonywane rozciąganie zapobiega dolegliwościom w okolicach karku i barków, odcinka lędźwiowego, czyli całego kręgosłupa. Będziesz ćwiczyć częściowo w pozycjach statycznych, częściowo w formie płynnych, harmonijnych ruchów. Nauczysz się Tai Chi / Qigong i  poznasz zasady żebyś mógł sam powtarzać w domu.

Ćwiczenia Tai Chi / Qigong łączą w sobie medytację, ćwiczenia oddechowe, gimnastykę, psychoterapię i nie wyczerpują energetycznie. Ćwiczenia są traktowane jako forma rehabilitacji przy niektórych schorzeniach czy dysfunkcjach organizmu, np. bólu stawów, kręgosłupa oraz koordynacji i motoryki ruchowej. Dzięki tym zaletom ćwiczenia polecane są wszystkim bez względu na wiek, również seniorom.

Praktykując regularnie zachowasz lepsze zdrowie, poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także możesz przyczynić się do pozbycia tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia w domu klienta wykonywane są na terenie Warszawy i okolic.

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Powsin, Sulejówek, Halinów, Stara Miłosna, Ząbki, Kobyłka itp.

Chcesz poznać zdrowotne ćwiczenia Tai Chi / Qigong?
Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą.

Zamów ćwiczenia