Ćwiczenia lecznicze

Qigong Tai Chi Cwiczenia Lecznicze


Ćwiczenia lecznicze Qigong


Chcesz zmniejszyć dolegliwości kręgosłupa? Pozbyć się napięć codziennego stresu? Poprawić swoje samopoczucie i wyciszyć się? Ponieważ codzienny stres współczesnego życia rodzi większe trudności w naszym zdrowiu fizycznym  i psychicznym, starożytne sztuki Qigong i Tai Chi oferują unikalne i nieocenione narzędzia, dzięki którym możesz uczynić swoje życie zdrowszym, szczęśliwszym i oczywiście dłuższym. Kluczem jest to, że jesteś w stanie uzdrawiać swoje problemy i że ćwiczenia Qigong dostarczą Ci niezbędnych narzędzi.

.

.

Qigong oferuje osobom dotkniętym złym stanem zdrowia nie tylko pomoc, ale dar prawdziwej nadziei.

Masaż Warszawa Mokotów

.

Nie ma wątpliwości, że nasze emocje i myśli mają wpływ dobry, czy zły na nasze zdrowie i zaakceptowanie kontroli nad naszym umysłem.
Nasze myśli mają podstawowe znaczenie w przypadku wyzdrowienia z powodu choroby lub złego stanu zdrowia w szczególności.

„Umysł jest napędzany emocjami, takimi jak konie, które są pokonywane przez dziką małpę.
Sekretem jest odejście od małpy i konia i kontrolowanie konia”

.

Jak będziesz ćwiczyć Qigong / Tai Chi?

Z uśmiechem na twarzy przy odpowiednio dobranej muzyce w wygodnym, niekrępującym stroju i sportowych butach na naszej sali lub w swoim domu. Z naszą pomocą już podczas pierwszych ćwiczeń odnajdziesz prawidłową pozycję dla swojego ciała. Poznasz relacje pomiędzy głową, szyją, kręgosłupem i nogami. Nauczysz się rozluźniać i otwierać zamknięte barki oraz klatkę piersiową (poprawisz oddech). Ustawisz prawidłowo miednicę (otworzysz biodra), zwiększając zakres ruchu. Subtelnie wyciągniesz ręce i tułów (wyrównasz napięcia obu stron ciała). Powoli zwiększysz ruchomość stawów i elastyczność mięśni (zapobiegniesz trwałym i bolesnym skróceniom oraz napięciom mięśni). Będziesz ćwiczyć częściowo w pozycjach statycznych, częściowo w formie płynnych, harmonijnych ruchów. Nauczysz się podstaw Qigong, Tai Chi i poznasz zasady żebyś mógł sam ćwiczyć w domu.

 

Gimnastyka chińska Qigong nie wyczerpuje energetycznie. Jest traktowana jako forma rehabilitacji przy niektórych schorzeniach czy dysfunkcjach organizmu, np. bólu stawów, kręgosłupa oraz koordynacji i motoryki ruchowej.

Dzięki tym zaletom polecana jest wszystkim bez względu na wiek, również seniorom i niepełnosprawnym. Praktykując regularnie zachowasz lepsze zdrowie, poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także przyczynisz się do pozbycia tkanki tłuszczowej. Regularne, prawidłowo wykonywane rozciąganie zapobiega dolegliwościom w okolicach karku i barków, odcinka lędźwiowego, czyli całego kręgosłupa.

.

Masaż Warszawa Mokotów

.

Zalety ćwiczeń Qigong / Tai Chi

•  pozwala uzyskać poprawę utraconej funkcji narządów ruchu (przez utrwalone błędne nawyki – wzorce ruchu ciała)
•  zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych
•  przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu
•  zabezpiecza i hamuje deformacje stawów
•  zapobiega powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z braku ruchu lub nieprawidłowej aktywności ruchowej
•  zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa

.

Masaż Leczniczy Kręgosłupa Mokotów

 Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia

Często problemy zdrowotne nie wynikają wyłącznie z braku ruchu, lecz z jego jakości. Kiedy mówimy o bezpiecznej, nieurazowej aktywności fizycznej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonywanych ćwiczeń. Prawidłowe posługiwanie się swoim ciałem prowadzi do lepszego funkcjonowania organizmu, eliminując wiele dolegliwości i bólów. Gimnastyka Chińska gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanych efektów.

•  nie musisz tracić pieniędzy na paliwo i czasu na dojazd – przyjedziemy do Ciebie
•  zamawiasz ćwiczenia, wybierasz dogodny termin i godzinę – resztę pozostawiasz nam
•  ćwiczenia poprowadzi wykwalifikowany doświadczony instruktor Qigong / Tai Chi – ponad 20 lat doświadczenia

.

Zajecia Qigong Tai Chi Slawomir Sobczak

.

•  pamiętaj – Twoje zdrowie jest najważniejsze i tylko Ty możesz o nie zadbać!!!

Qigong Tai Chi Warszawa                                                                                                            zobacz FILM

Masaż Leczniczy Kręgosłupa Mokotów

Cennik

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami promocyjnymi – wyjątkowe ćwiczenia lecznicze Qigong, Tai Chi w konkurencyjnych cenach.

CENA ĆWICZEŃ INDYWIDUALNYCH:

czas trwania ćwiczeń 60 minut – 120 zł,    90 minut – 160 zł,    120 minut – 200 zł   Dojazd do klienta na terenie Warszawy GRATIS
.

 ax

 

 

a

 

Masaż Warszawa Mokotów

Zajęcia grupowe odbywają się w Warszawie na naszej sali na Gocławiu ul. Guderskiego 3 w Szkole Tańca Orientalnego Perfekta.
Więcej dowiesz się na stronie www.cwiczdlazdrowia.pl »

.

.

Masaż Leczniczy Kręgosłupa Mokotów

Masaż Relaksacyjny – dowiedz się więcej »             Masaż holistyczny – dowiedz się więcej »             powrót do strony głównej »