Ćwiczenia lecznicze


Ćwiczenia lecznicze Qigong


Nie widzisz efektów swoich ćwiczeń? Mimo wysiłku nie uzyskujesz rezultatów? Nie oszukuj się, że wynika to z ograniczonego czasu. Zacznij wykonywać ćwiczenia, które Ci naprawdę pomogą. Starożytne sztuki Qigong oferują unikalne i nieocenione narzędzia, dzięki którym możesz uczynić swoje życie zdrowszym, szczęśliwszym i dłuższym. 

 

Masaż Leczniczy Kręgosłupa Mokotów

.
Zalety ćwiczeń Qigong

•  pozwalają uzyskać poprawę utraconej funkcji narządów ruchu (przez utrwalone błędne nawyki – wzorce ruchu ciała)
•  zabezpieczają przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych
•  przeciwdziałają wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu
•  zabezpieczają i hamują deformacje stawów
•  zapobiegają powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z braku ruchu lub nieprawidłowej aktywności ruchowej
•  zmniejszają dolegliwości bólowe kręgosłupa

Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia Qigong

Często problemy zdrowotne nie wynikają wyłącznie z braku ruchu, lecz z jego jakości. Kiedy mówimy o bezpiecznej, nieurazowej aktywności fizycznej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonywanych ćwiczeń. Prawidłowe posługiwanie się swoim ciałem prowadzi do lepszego funkcjonowania organizmu, eliminując wiele dolegliwości i bólów.

•  nie musisz tracić pieniędzy na paliwo i czasu na dojazd – przyjadę do Ciebie
•  zamawiasz ćwiczenia, wybierasz dogodny termin i godzinę – resztę pozostawiasz mi
•  ćwiczenia Qigong poprowadzę osobiście – ponad 20 lat doświadczenia (GWARANCJA JAKOŚCI)
•  pamiętaj – Twoje zdrowie jest najważniejsze i tylko Ty możesz o nie zadbać!!!

Gimnastyka Chińska gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanych efektów jeśli poprowadzi Cię doświadczony instruktor!

Nie ma wątpliwości, że nasze emocje i myśli mają wpływ dobry, czy zły na nasze zdrowie. Nasze myśli mają podstawowe znaczenie w przypadku wyzdrowienia z powodu choroby lub złego stanu zdrowia w szczególności.

Jak będziesz ćwiczyć Qigong?

Z uśmiechem na twarzy przy odpowiednio dobranej muzyce w wygodnym, niekrępującym stroju i sportowych butach w swoim domu lub na świeżym powietrzu. Z moją pomocą już podczas pierwszych ćwiczeń odnajdziesz prawidłową pozycję dla swojego ciała. Poznasz relacje pomiędzy głową, szyją, kręgosłupem i nogami. Nauczysz się rozluźniać i otwierać zamknięte barki oraz klatkę piersiową (poprawisz oddech). Ustawisz prawidłowo miednicę (otworzysz biodra), zwiększając zakres ruchu. Subtelnie wyciągniesz ręce i tułów (wyrównasz napięcia obu stron ciała). Powoli zwiększysz ruchomość stawów i elastyczność mięśni (zapobiegniesz trwałym i bolesnym skróceniom oraz napięciom mięśni). Regularne, prawidłowo wykonywane rozciąganie zapobiega dolegliwościom w okolicach karku i barków, odcinka lędźwiowego, czyli całego kręgosłupa. Będziesz ćwiczyć częściowo w pozycjach statycznych, częściowo w formie płynnych, harmonijnych ruchów. Nauczysz się Qigong i  poznasz zasady żebyś mógł sam powtarzać w domu.

Gimnastyka chińska Qigong nie wyczerpuje energetycznie. Jest traktowana jako forma rehabilitacji przy niektórych schorzeniach czy dysfunkcjach organizmu, np. bólu stawów, kręgosłupa oraz koordynacji i motoryki ruchowej. Dzięki tym zaletom ćwiczenia Qigong polecane są wszystkim bez względu na wiek, również seniorom i niepełnosprawnym.

Praktykując regularnie zachowasz lepsze zdrowie, poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także możesz przyczynić się
do pozbycia tkanki tłuszczowej.

Jeśli mogę Ci w czymś więcej pomóc skontaktuj się ze mną lub wypełnij formularz:
n
.
….

.

Więcej możesz dowiedzieć się na mojej drugiej stronie www.cwiczdlazdrowia.pl »

 

 

Masaż Leczniczy Kręgosłupa Mokotów

Masaż Leczniczy Kręgosłupa  – dowiedz się więcej »             powrót do strony głównej »