Masaż dłoni

Masaż dłoni

Ludzkie dłonie połączone są z resztą ciała receptorami. Poprzez stymulację tych receptorów, stosując ćwiczenia chińskimi kulkami, możemy wpłynąć na poprawę pracy organów wewnętrznych oraz sprawność ruchową dłoni. Ćwiczenie zapoczątkowane przez mistrza sztuk walki z okresu dynastii Ming w Chinach, polegające na obracaniu dwóch kulek w jednej dłoni (można w obu jednocześnie) w prawo lub w lewo, służy utrzymaniu dobrego zdrowia bez konieczności znajomości medycyny chińskiej. Praktyka ta poprawia zręczność, krążenie krwi, pomaga w wyciszeniu się nadpobudliwym osobom. Stosując tę metodę, człowiek zaczyna być świadomy swoich dłoni i napięć. Ciało uspokaja się, a palce stają się silniejsze. Ćwiczenia możemy wykonywać np. siedząc przed telewizorem, spacerując, lecz najlepiej w skupieniu, ze świadomością tego, co robimy. Po opanowaniu obracania kulek w każdej ręce, w obu kierunkach, można spróbować obracać jednocześnie dwoma parami kulek, po jednej parze w każdej dłoni, w dowolnym kierunku, np.:

•  jednocześnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara
•  jednocześnie przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara
•  jedną ręką zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a drugą przeciwnie

Po pewnym czasie zaobserwujemy pracę przedramienia, ramienia, okolic bicepsa, a także zaangażowanie innych części ciała. Nie mając oryginalnych kulek chińskich, możemy ćwiczyć np. za pomocą kasztanów lub orzechów włoskich. Chińskie kulki z powodzeniem mogą być stosowane przez ludzi starszych, niepełnosprawnych, a także dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Masaż Warszawa Centrum

Masaż Leczniczy Kręgosłupa  – dowiedz się więcej »          Masaż Relaksacyjny – dowiedz się więcej »          powrót do strony głównej »