Terapia ruchem

Terapia ruchem

Każdy ból kręgosłupa powinien być potraktowany poważnie i leczony nie tylko objawowo. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi, nie tylko starszych, ale i młodych, cierpi na dotkliwe bóle kręgosłupa, pleców, ramion, nóg oraz stawów.  Na szczęście prawie każdemu można pomóc w cierpieniu. Istnieje wiele metod leczenia bólów kręgosłupa. Systematyczne zapewnienie zarówno ruchu, jak i odpoczynku,  jest niezbędnym czynnikiem utrzymania zdrowia i dobrej kondycji kręgosłupa, który mocny i sprawny ma nie tylko wpływ na nasze ciało, ale również na psychikę.

Terapia ruchem, czyli wykonywanie ćwiczeń Qigong w przypadku schorzeń kręgosłupa, stawów jest metodą likwidowania
i zapobiegania powstawaniu dolegliwości.

Przykurczone mięśnie i zablokowane stawy to często łańcuch przyczynowy nie tylko kłopotów z samym kręgosłupem, ale i ze zdrowiem ogólnie. Na przykład zablokowany staw krzyżowo-biodrowy może powodować bóle kolan, kręgosłupa i okolicy pachwin. Z czasem stają się one coraz bardziej dokuczliwe, a ruch ulega ograniczeniu co jest odczuwalne w zesztywniałych mięśniach i ścięgnach. Dodatkowo napięte tkanki miękkie mogą powodować ucisk nerwów, ograniczając prawidłowy dopływ krwi do mięśni, wywołując  dolegliwości bólowe oraz dość  często stany zapalne. Nasz organizm to skomplikowany system zależnych i wspierających się wzajemnie procesów.

Sposób poruszania się i nieprawidłowa postawa świadczą o zaburzeniach w aparacie ruchu, spowodowanych niewłaściwą aktywnością  fizyczną
lub jej brakiem.
.

.

Ćwicząc ze mną odczujesz nie tylko fizyczne zniesienie bólu, ale i rozluźnienie w ciele i umyśle, a proces zdrowienia nie dotyczyć będzie wyłącznie bolącego miejsca, lecz całego organizmu. Praktykując regularnie poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także możesz przyczynić się do pozbycia tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia Qigong polecane są młodzieży, dorosłym, seniorom, a także niepełnosprawnym, np. na wózku inwalidzkim.

Pomagają  osobom:

  z bólami pleców i kręgosłupa
•  nieaktywnym fizycznie
•  nadpobudliwym
•  zapracowanym
•  z nerwicą

Więcej dowiesz się na: www.cwiczdlazdrowia.pl

.

 

 

 

Ćwiczenia dla Seniorów Praga Południe, Tai Chi, Qigong

Masaż Leczniczy Kręgosłupa  – dowiedz się więcej »          Masaż Relaksacyjny – dowiedz się więcej »          powrót do strony głównej »